předseťové kombinátory Kompaktomat

 

Předseťové kombinátory Kompaktomat

  • Předseťové kombinátory Kompaktomat Farmet jsou určeny pro předseťovou přípravu půdy po orbě. Kompaktomat provádí sedm pracovních operací během jednoho přejezdu po pozemku. Po zpracování hrubé brázdy Kompaktomatem je půda ihned připravena k setí. Kompaktomaty jsou buď ve verzi nesené nebo polonesené, vybavené pojezdovou nápravou.

Farmet Kompaktomat

Farmet Kompaktomat

Hlavní přednosti předseťového kombinátoru Kompaktomat:

  • stroje sdružují 7 pracovních operací
  • možnost agregace se secím strojem nebo drobícími válci

Technická specifikace

  • V pracovní poloze hlavní rám pomocí předního a zadního válce přesně kopíruje smykem urovnaný půdní povrch. Výškovým seřízením pomocného rámu s hlavními pracovními nástroji (šípové / dlátové radličky) oproti rámu hlavnímu se docílí velmi kvalitní přípravy půdy do přesně nastavené hloubky.
  • Takto je možno vyhovět specifickým požadavkům každé plodiny pro optimální vscházení osiva, úspory vláhy a v neposlední řadě i úspor ve spotřebě pohonných hmot.
  • Sdružením několika pracovních operací dosáhneme významné úspory energie, času, pracovních sil a mzdových nákladů.

Perfektní urovnání

  • Všechny stroje Kompaktomat se vyznačují výborným urovnáním povrchu půdy. Důležité je prokypření stop kol traktoru.

Předseťový kombinátor Kompaktomat K 600 PS II A

Širokozáběrové kombinátory Kompaktomat

  • V roce 2008 uvedla společnost Farmet na trh novou řadu širokozáběrových předseťových kombinátorů Kompaktomat K1250PS a K1570PS. Pracovní záběry těchto strojů jsou 12,5m resp. 15,7m. Jsou určeny pro agregaci s nejvýkonnější třídou traktorů od 330 do 550 koní. Využitím technologie eXtra STEEL line vynikají nové širokozáběrové Kompaktomaty velmi příznivou hmotností na 1m záběru a nízkým tahovým odporem.
  • Důmyslné technické řešení sklápění zajišťuje velmi kompaktní přepravní rozměry a výbornou manévrovatelnost. Sklápění a rozklápění z přepravní do pracovní polohy zajišťuje dvojice hlavních pístnic. Kompaktomat K1250PS se skládá z 5vpracovních sekcí a Kompaktomat K1570PS ze 7 pracovních sekcí. Všechny pracovní sekce jsou výkyvně propojeny, takže mohou kopírovat příčné nerovnosti pozemku. Speciální řešení podélných táhel mezi podvozkem a pracovní sekcí umožňuje i volné podélné kopírování pracovní sekce nezávisle na podvozku. Podvozek tedy při práci nijak nezatěžuje pracovní sekci. Na boční sekce je tahová síla traktoru přenášena dvojicí tažných lan. Při sklápění stroje se lana samočinně nadzdvihnou a není nutný žádný zásah obsluhy.

Širokozáběrové kombinátory KompaktomatŠirokozáběrové kombinátory Kompaktomat

NOVINKY 2014 

- Dvojitý croskill válec

Možno aplikovat pouze jako zadní válec.

Dobře drobí i vlhčí půdu, je odolný proti zalepení, má samočisticí schopnost. Není vhodný do kamenitých půd.

Dvojitý crosskill válec

- Dlátové kypřiče

jsou určeny do těžkých a lepivých půd. Rozruší i hodně utuženou půdu. Mají non-stop jištění.

Kompaktomat - dlátové kypřiče

- Lopatkový smyk

má vysokou průchodnost a měnitelný úhel nastavení. Lze zvolit mechanické nebo hydraulické ovládání výškové polohy.

Kompaktomat - lopatkový smyk