Lesnická nástavba

Lesnická nástavba

Zetor přichází s novinkou v rámci přídavných zařízení pod značkou ZETOR SYSTEM. Profesionální lesnické nástavby jsou vybaveny pro veškeré lesní práce, jako je například soustřeďování dříví, jeho přenášení nebo nakládka.

Do skupiny přídavných zařízení pro práci v lese patří rampovače a navijáky. Jednotlivé druhy rampovačů – navalovací, vysoký, nízký – se liší zejména výškou zdvihu. U navalovacího rampovače je to až 1 m. Vyrábí se jak bez přidržovacího prstu, tak i s jedním nebo se dvěma prsty. Výška zdvihu u vysokého rampovače je až 2,5 m. Díky tomu je obsluha schopná skládkovat výše. Tato vlastnost je oceněna zejména při nedostatku volného místa. Vysoký rampovač je vhodný také pro nakládku dřeva přímo na vlek. Po přišroubování bočnic se navíc dá využít k nakládání a převážení sypkých hmot nebo při opravách cest. S menší úpravou je dále využíván pro shrnování klestu. Nízký rampovač umožňuje uchopení klády mimo jeho těžiště a jeho zdvih dosahuje výšky do 1,2 m. Společným jmenovatelem pro všechny tři druhy je nosnost, a to 2 200 kg.

Navijáky, jejichž hlavními částmi jsou skříň, šnekové soukolí, bubny, hřídel, dvě pásové spojky, dvě pásové brzdy a kryty, dělíme na dvoububnový, jednobubnový a lanový. Dvoububnový naviják je určen pro soustřeďování dříví v mýtních prostorech. Je spolehlivý a cenově dostupný. Právě díky kombinaci těchto atributů je nejčastěji montovaným navijákem . Díky dvěma lanům s tažnou silou 4 tuny může obsluha již při soustřeďování dřeva třídit jednotlivé sortimenty. Pro traktory, které nejsou vybaveny rozvodem vzduchu, byl vyvinut naviják ovládaný elektrohydraulicky. Jednobubnový naviják je taktéž často používaný a spolehlivý, tažná síla je tu na rozdíl od dvoububnového logicky poloviční, tedy 40 kN. Lanové navijáky lze montovat i na tříbodový závěs. Místo klasického ovládání je možnost dodat elektrohydraulické a s komfortním dálkovým ovládáním.

prospekt: lesnická_nástavba_ZETOR

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ pokračovat
PROČ ZVOLIT nÁS?
Naše firma působí na trhu již řadu let. Naše bohaté zkušenosti pomáhají našim zákazníkům při volbě, která zahradní technika, zemědělská technika i komunální technika je pro ně ta pravá. Zajišťujeme i prodej traktorů a náhradní díly, taktéž včetně poradenství při koupi. Naše služby využila již řada našich zákazníků - přidáte se k nim i vy?
Výhradní dodavatel firmy