CASE IH PUMA Efficient Power

PUMA Efficient Power (131-269 koní)

 Nové modely PUMA nabízejí novou technologii Efficient Power již ve střední výkonové třídě od 131 do 269 koní, kde nabízí CASE IH tři typy převodovek - plynulá CVT, Full Powershif, Semi Powershift.

PUMA EP

Nová modelová řada PUMA je v první řadě efektivní. S 7-mi modely o výkonu 131 až 260 koní, traktory PUMA dodávají potřebné množství výkonu pro základní zpracování půdy, kultivaci, lehčí práce a dopravu. Ať už se jedná o jarní nebo podzimní práce nebo využití v dopravě, přinášejí traktory PUMA vynikající poměr výkonu a hmotnosti, která dodá potřebný výkon, jestliže potřebujeme maximální efektivnost a úspory paliva. Pro menší modely PUMA 130 -160 můžete volit mezi dvěma typy převodovek - SemiPowershift s částečným řezením pod zatížením nebo PowerShift s plným řazením pod zařízením. Velké modely 170 - 215 už nabízí PowerShift jako standardní volbu.

PUMA CVX EP

Nové modely traktorů PUMA CVX jsou vyvíjené, testováné a vyráběné v evropském výrobním závodě a centrále CASE IH v St. Valentině (Rakousko). Svými 8 modely s výkonem 131 až 269 koní staví traktory PUMA CVX na léty odzkoušenými zkušenostmi a vůdcovství již 13 let ve vývoji a výrobě plynulých převodovek. Nové vlastnosti a systém řízení produktivity APM Vám pomůže plně se věnovat Vaší práce, zatímco se PUMA CVX sama postará o produktivitu a úsporu paliva. Unikátní konstrukce plynulé převodovky CVT vyniká vyšší mechanickou účinností. Snadné ovládání prostřednictvím loketní opěrky Multicontroller je předpokladem optimálního využívání všech funkcí.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI PUMY CVX EP

TECHNOLOGIE PLYNULÝCH PŘEVODOVEK CVX OD CASE IH

Bylo to už v roce 1999, kdy CASE IH představila první generaci traktorů CASE IH CVX. Jako první uvedla na trh systém automatického řízení produktivity APM, který zajišťuje aktivní komunikaci motoru a převodovky. Traktory CVX a nyní PUMY CVX nabízejí jako jedni z mála aktivní klidovou regulaci Active Stop. Jak půdovní, tak i nové konstrukce převodovek jsou navrženy s více mechanickými rozsahy, které zajišťují vyšší mechanickou účinnost. Cílem je mít nejenom plynulou změnu převodových stupňů, ale dosahovat i co nejvyšší efektivity při provozu.

MODERNÍ PŘEVODOVKY ŘAZENÉ POD ZATÍŽENÍM
Pro traktroy PUMA EP si lze zvolit i moderní převodovky 19x6 s částečným nebo plným řazením pod zatížením. Zajímavostí jejich konstrukce, která pomáhá v praxi šetřit palivo je ECO převod pro 19. převodový stupeň, který se používá na silnici. Při jeho zařazení je tok výkonu přímo směřován na zadní diferenciál, čímž se výrazně sníží mechanické ztráty a zvýší účinnost. Tím se při dopravě výrazně šetří palivo.

JEDNODUCHOST

Cílem CASE IH je, aby ovládání i moderního traktoru bylo velice jednoduché. Jedině tak je možné plně využít jeho potenciálu. Proto používá ve všech traktorech nad 110 koní novou loketní opěrku Multicontroller s intuitivním panelem ovládání ICP. Všechny funkce se tak snadno a přehldně ovládají z loketní opěrky a není nutné hledat tlačítka a ovladače po celé kabině. Na lokentí opěrce je navíc na přání barevná dotykový monitor AFS 300 nebo 700 Pro.
Modely PUMA CVX disponují systémeme automatického řízení produktivity APM, který doslova myslí za řidiče a pro každou zvolenou pracovní rychlost optimalizuje otáčky motoru a převodový poměr převodovky. Cílem je nízká spotřeba paliva a bezstarostní řízení pro obsluhu.

HOSPODÁRNOST

Unikátní plynulé převodovky CASE IH CVX mají pro vyšší účinnost a nižší spotřebu paliva mají až 4 mechanické rozsahy vpřed a dva vzad. Podle pracovní rychlosti se samočinně mění tak, aby převodovka dosahovala v každém pásmu otáček vyšší mechanické účinnosti. V rozsahu rychlostí od 0 do maxima dosáhne 4x 100% přenosu výkonu mechanickou cestou. Při změnu rouzsahů se používá dvojitá spojka DKT, kterou CASE IH použilo jako první v zemědělském odvětví. Řidič má možnost pomocí dvojitého ručního plynu ECO Drive snadno nastavit pásmo použitelných otáček motoru. APM pak samočinně funguje v tomto přednastaveném pásmu.
Velkou výhodou pro dopravní práce je dosažení max. rychlosti 43 km/h již při 1450 ot/min motoru.
Navíc motor s technologií SCR dosahuje výrazně nižší spotřeby paliva než při použití technologie EGR a DPF. Servisní intervaly jsou i díky této technologii zachovány na dlouhé úrovni 600 hodin.

PRODUKTIVITA

Srdce každého traktoru PUMA CVX je výkonný a úsporný motor FPT s objemem 6,7 litru, 4 ventily na válec a technologií Common Rail. Nová technologie zpracování výfukových plynů - Efficient Power (Efektivní výkon) - snižuje spotřebu paliva o dalších 10 % ve srování s předchozími modely, které již samy patřily do nejvyšší třídy (potvrzeno testem DLG-PowerMix). Další výhodou jsou skvělé výkonnostní parametry motoru - větší točivý moment, vysoká záloha točivého momentu, široká oblast konstatního výkonu motoru. V praxi se to projevuje tím, že motor je pružnější, dokáže pracovat se stejným výkonem při nižších otáčkách paliva a tím se šetří palivo. Systém navyšování výkonu motoru EPM nabízí u řady PUMA nejvyšší hodnoty na trhu. I s menším traktorem tak lze zvládnou práci s větším strojem nebo Vám neklesá produktivita při práci v komcovitém terénu.
Plynulá převodovka s APM se snadno a rychle ovládá. Lze si nastavit až tři tempomaty pro jízdu vpřed a vzad.
Silný zadní tříbodový závěs zvedne až 10600 kg. To znamená, že si snadno poradíte i s tím největším nářadím.

POHODLÍ

Kabina SurveyorTM nastavuje meřítko v komfortu a ergonomii ovládání. Komplentí odpružená kabina ve spojení s aktivním pružením přední nápravy Smart Suspension a komfortní sedačkou s loketní opěrkou Multicontroller budou řidiče doslova hýčkat. Traktory PUMA navíc mají nejnižší úroveň hlučnosti ve své tříde, potvrzenou výsledky z nezávislých testů. Pohodlí v prostorné kabině si užije i spolujezdec, který má k dispozici v podstatě plnohodnotné sedadlo. Kabina má pouze čtyři sloupky a velké prosklení 360° kolem dokola. To je zárukou skvělého výhledu do všech směrů.

Stáhnout brožuru Efficient Power

Stáhnout prospekt PUMA CVX

Stáhnout brožuru - dostupné pouze v červené

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ pokračovat
PROČ ZVOLIT nÁS?
Naše firma působí na trhu již řadu let. Naše bohaté zkušenosti pomáhají našim zákazníkům při volbě, která zahradní technika, zemědělská technika i komunální technika je pro ně ta pravá. Zajišťujeme i prodej traktorů a náhradní díly, taktéž včetně poradenství při koupi. Naše služby využila již řada našich zákazníků - přidáte se k nim i vy?
Výhradní dodavatel firmy